Ke kořenům: Zabijačka

Dvoudenní seminář + 2 vstupenky na pop-up


Dostali jste Poukázku na kurz v Umu?

21. a 22.2. 2023

v úterý od 8–17 hodin, ve středu 10–22 hodin

Další díl kurzu zaměřeného na suroviny se věnuje zabijačce. Profíci z gastronomie zažijí tradiční zabijačku po boku řezníka – od porážky zvířete po výrobu zabijačkových specialit. Mezi pozvanými hosty jsou i zástupci mladší generace řezníků, kteří vnáší do řemesla nové perspektivy. Druhý den připraví účastníci “zabijačkové” menu, které odprezentuje, jak se tradice může vyvíjet s dobou. Unikátní večeře se bude podávat formou pop-upu v Umu – zúčastnění kuchaři obdrží dva volné lístky pro své blízké, kterým pak sami naservírují několikachodovou hostinu a výsledek dvoudenní práce.

Cena: 5000,-

Cena obsahuje návštěvu u řezníka,  účast na zabijačce s výkladem, diskusi s odborníky, dvě vstupenky na večeři formou pop-upu v UMu na Národní 28, dopravu mikrobusem, suroviny a využití zázemí kuchyně Umu. Po oba dny je zajištěno občerstvení. 

Více o kurzu

Proč jsme vytvořili Ke kořenům:


Chceme provázat teorii s praxí v kuchyni a realitou na farmách. Proto vás zavedeme z města na pole, do vinohradu, na jatka, do sýrárny, mlýna ... a odtamtud zase zpátky do kuchyně. Věříme totiž, že pochopení suroviny v kontextu tradice, zemědělství a sezony představuje způsob, jak probudit v kuchařích hrdost na řemeslo, ale také chuť spolupracovat s farmáři a zvyšovat kvalitu gastronomie.  Dvoudenní seminář nabídne výjezd za farmáři, dodavateli a výrobci, ale také prostor pro sdílení zkušeností a testování v kuchyni vzdělávacího centra UM na Národní.

Program:


21.2. (9:00 - 17:00) návštěva u řezníka, účast na zabijačce, příprava zabijačkových specialit.

22.2. (9:00 - 21:00) vaření v UMu na Národní 28. Společně ráno vymyslíme několikachodové menu založené na výrobcích ze zabijačky. Celý den budeme vařit a vzájemně se inspirovat. Vaření bude zakončeno pop-upem, na který získáte v rámci vstupného dva volné lístky. Večeři tedy můžete vařit pro členy své rodiny nebo přátele. Je jen na vás, komu lístky na závěrečný pop-up darujete. Večeře bude probíhat v restauraci, se kterou je kuchyň UM propojená.