Zakus Ambiente

Cena: 4500 Kč

Průvodce: Filip Trčka

30. 1. 2024 ve 13:00

Kapacita: 10 účastníků

Délka kurzu: 5 hodin


Menu

  • Eska (chleba s máslem a libečkovou solí, fermentovaná limonáda)

  • Štangl (variace amuse bouche a ochutnávka omáček)

  • Dva kohouti (degustace 4 vzorků piv)

  • Kantýna (carpaccio, stařený a vyzrálý tatarák, kuřecí jatýrka a srdíčka na majoránce, vepřové a hovězí trhané maso, steak z čestru a přeštíka, kyselá a vařená zelenina)

  • Myšák (mix minidezertů, buchtičky s vanilkovým krémem, káva)

  • UM (originální drink)

Popis kurzu

Během jednoho dne se potkáte s pekařem, sládkem, výčepním, řezníkem, kuchařem a cukrářem – poodhalí vám, co se skrývá za vláčným chlebem, osvěžujícím pivem, voňavým masem, vyladěnou recepturou i křehkou kremrolí. Podíváte se do zákulisí restaurací, do sladké výrobny, kuchyně i na bourárnu. Na něco si budete moct sáhnout a všechno budete moct ochutnat! K tomu vám bude Filip vyprávět historky, nepublikova(tel)né příběhy a všemu právě poznanému dávat kontext.

O průvodci


Filip je ombudsman hostů v Ambiente. Lepšího jsme si přát nemohli! Má za sebou roky zkušeností jako číšník, jako generální manažer pak pomáhal otevřít michelinskou La Degustation Bohême Bourgeoise a Hospodu v New Yorku. Absolvoval také studium obsluhy na Culinary Institut of America. V Ambiente je skoro od samého začátku a dneska nám v restauracích pomáhá vychytat i ty nejmenší detaily, aby naši hosté byli co nejspokojenější. Zároveň nevědomky působí jako mentor, který svým kolegům přirozeně předává vše, co patří do DNA Ambiente. Je důležité míti Filipa!

Novinky najdete na našem
Facebooku a Instagramu.